середа, 14 лютого 2018 р.

15 лютого — церковне свято Стрітення

Останній тиждень перед Великим постом - Масниця.

       На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо - де була зима. Дорогою вони зустрічаються і говорять між собою:
- Боже, поможи тобі, зимо! - каже літо.- Дай, Боже, здоров'я! - відповідає зима.- Бач, зимо, - дорікає літо, - що я наробило і напрацювало, ти поїла і попила!
За народним віруванням, літо зустрічається з зимою двічі на рік: на Стрітення - 15 лютого - та в день святої Анни - 22 грудня. В народі уявляли, що навесні Зима - стара баба, а Літо - молода дівчина.
На Стрітення Зиму веде попід руки старий дід Мороз, вона зігнулася, трясеться і ледве йде. Кожух на бабі Зимі полатаний, чоботи подерті, а в хустці на голові миші діри погризли, і з тих дір сиве волосся стирчить. В руках Зима несе надщерблений кошик з льодом, а через плечі у неї - порожнісінька торба.
     У Літа вінок на голові, сорочка, квітами мережена, зелена плахта, - весела і вродлива дівчина. Літо несе в руках серп і сніп жита та пшениці.
При зустрічі стара Зима і молоде Літо сперечаються між собою - кому йти, а кому вертатися? Якщо до вечора стане тепліше - Літо пересперечало Зиму, а якщо холодніше - Зима. "…Та як би вона (зима) вже там не хвицалась, а як літо посміхнеться, то сонце засяє, вітер повіє і земля проснеться!" - каже Олекса Воропай у книзі "Звичаї нашого народу" про зустріч літа з зимою.

          У цей день у церкві святять воду. Також в це свято треба неодмінно спекти млинці. Круглі і апетитні - вони символізують сонце і весну. А так як Стрітення в цьому році ще й припало  на Масницю, то млинцям у домі бути неодмінно! От і у нас у школі всі смакували млинцями.


_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________
__________________________________
___________________________
9 лютого відбулися районні змагання з волейболу. 

У команді школи брали участь дівчатка з нашого класу Пискун Ліля, 

Потапенко Галя та Рябошапка  Настя.

 Молодці!Немає коментарів:

Дописати коментар